• Soojustagastusega ventilatsioon

  Näitan 1–16 tulemust 83-st

  Soojustagastusega ventilatsioonist

  Ruumide õhutamine läbi akende, uste ja ka spetsiaalsete ventilatsioonilõõride pole tihti hea valik- õhutatakse kas liiga vähe või liiga palju.

  Korralik ventilatsioonisüsteem on iga hoone lahutamatu osa- seda nii eramute kui äripindade puhul. Ruumide õhutamine läbi akende, uste ja ka spetsiaalsete ventilatsioonilõõride pole tihti hea valik- õhutatakse kas liiga vähe või liiga palju. Aina enam on populaarsust kogumas soojustagastusega ventilatsioonisüsteemide kasutamine. See on süsteem, mis tagab ruumides vajaliku õhuvahetuse, olles seejuures energiasäästlik.


  Sõltuvalt soojustagasti tüübist, võib sellise meetodiga saavutada kuni 80%-lise soojustagastuse

  Soojustagastusega ventilatsioon on süsteem, kus välja minevast õhust võetakse soojus ning kantakse üle sissetulevale õhule. See aitab hoida kokku küttekuludelt. Sõltuvalt soojustagasti tüübist, võib sellise meetodiga saavutada kuni 80%-lise soojustagastuse.

  Ruumides toimub pidev õhuvahetus ja õhk on filtreeritud erinevatest lõhnadest ja allergeenidest. Hoones on alati puhas õhk ning lisaks on soojustagastusega ventilatsioon ka keskkonnasõbralik.

  Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem on kõige kaasaegsem ja energiasäästlikum ventilatsioonilahendus, mis tagab ruumides puhta siseõhu ja piisava õhuvahetuse. Seda saab paigaldada nii uutele kui ka juba kasutuses olevatele hoonetele.

  • Keskkonnasõbralik ehk väheneb süsiniku jalajälg.
  • Kvaliteetne sisekliima. Ruumis on alati värske, tervislik ja filtreeritud õhk.
  • Hoiab ära kondensaadi ja hallituse tekke
  • Ühtlane soojusjaotus ja temperatuur
  • Aitab küttekuludelt kokku hoida
  • Tagab optimaalse õhuniiskuse
  • Saab seadistada vastavalt oma eelistustele
  • Minimaalne müratase
  • Ennetab allergiaid ja hingamisteede haiguseid
  • Ei tekita tuuletõmmet

  Soojustagastusega ventilatsiooni ja selle eeliste kohta on ajakiri Moodne Kodu teinud põhjaliku artikli, millega saab tutvuda siin.

  Süsteemi põhimõte on lihtne – väljaminevast õhust võetakse soojus ja kantakse üle sissetulevale õhule. Õhuvoolud ei segune, sest väljatõmbe- ja sissepuhkeõhk liiguvad läbi erinevate torude.

  Hea näide selle kirjeldamiseks on inimese nina. Kui me hingame talvel külma õhku sisse, siis meie ninasõõrmed soojendavad sissehingatava õhu ning kopsudesse jõuab juba kehatemperatuuril olev õhk. Väljahingatav õhk soojendab jälle omakorda ninasõõrmeid ning protsess kordub. Sarnaselt toimibki soojus- ja niiskustagastusega ventilatsiooniseade.

  Ventilatsioonisüsteemide energiatagastuse meetodid jagunevad järgmiselt:

  • Plaatsoojusvahetid
  • Rootorsoojusvahetid
  • Entalpia plaatsoojusvahetid

  Plaatsoojusvaheti suudab meie kliimavöötmes tagada kuni 80protsendilise soojustagastuse, Tavaliselt on ventilatsiooniseadmes kasutusel tihedalt paigutatud metallplaadid, mis võimaldavad täielikult eraldada sisse- ja väljatõmbe õhuvoolud. Toast väljuv õhk soojendab plaate, mis omakorda soojendavad ruumi suunas liikuvat külma õhku. Selline meetod võimaldab tagastada osa ruumist väljuva õhu soojusest sissetulevale õhule.

   

  Vastupidavaid plaatsoojusvahetitega ventilatsiooniseadmeid pakume kolmelt brändilt: Vallox, Zehnder ja Airobot.

  Rootorsoojusvahetis on soojuse ülekandmiseks pöörlev element, mis suudab tagastada ruumi nii soojuse kui ka talvisel kütteperioodil olulise niiskuse, mis muudab kogu lahenduse tõhusamaks ja energiasäästlikumaks. Rootorsoojusvaheti eelis on küll efektiivsus, kuid miinuseks on, et seal segunevad osaliselt sisse- ja väljapuhke õhk, mistõttu võivad ebameeldivad lõhnad hoonesse tagasi sattuda.

  Kvaliteetseid rootorsoojusvahetiga ventilatsiooniagregaate pakume kahelt brändilt: Flexit ja Komfovent.

  Niiskustagastusega soojusvahetiEntalpia soojusvaheti tagab kõrge soojustagastuse ja lisaks tagastab väljatõmmatavast õhust olulise osa niiskusest sissepuhke õhule. Eesti põhjamaiselt pika kütteperioodi vältel võib ruumide normide kohase õhuvahetuse korral siseõhk liiga kuivaks jääda. Soojusvahetis on väljatõmmatava õhu poolel talvel osarõhk kõrgem (niiskem ja soojem õhk) kui õhuvõtul (kuiv ja külm õhk), mistõttu liiguvad vee auru molekulid kõrgema osarõhuga poolelt madalamale. Sisse- ja väljapuhke õhk on täielikutl eraldatud ning välistatud on saasteainete ja lõhnade liikumine eri õhuvoolude vahel.

  Kütteperioodil aitab niiskustagastus langetada oluliselt plaatsoojusvaheti külmumispiiri, mis aitavad säästa külmakaitse energiat – vähenevad elektrienergia kulud.

  • Entalpia soojusvahetis on ühendatud rootorsoojusvaheti ja plaatsoojusvaheti positiivsed omadused.
  • Entalpia soojusvaheti on kõrge energiatagastusega, kuid samas külmakindel (tulenevalt niiskuse tagastamisest väheneb oluliselt külmumise oht).
  • Entalpia soojusvaheti väldib pikkadel talvekuudel ruumide siseõhu liigkuivust hoides samal ajal sissepuhke ja väljatõmbe õhuvooluhulgad omavahel rangelt eraldatuna.

  Entalplia soojusvahetiga ventilatsiooniseadmed leiate meie e-poes brändidelt Zehnder ja Airobot.

  Võib tunduda lihtne – ventilatsiooniagregaat, torustik ja õhujaoturid seintel. Elekter järgi ja puhas õhk tulebki! Tegelikult on ventilatsioonisüsteemi väljaehitamine peen inseneritöö ja rätseplahendus. Iga maja, korteri või konkreetse ruumi jaoks peab toimiv lahendus vastama täpsetele parameetritele.

  Ventilatsioonisüsteemi väljaehitamine algab paigaldusega ja lõppeb mõõdistamisega. Süsteemi töökorras hoidmiseks tuleb seda vähemalt 2 korda aastas hooldada. Selleks, et tagad ventilatsiooni optimaalne töö ja kulude kokkuhoid, tuleks süsteemi ka regulaarselt puhastada. Uute majade puhul on ventilatsiooniga seonduv võetud arvesse juba projekti koostamise etapis. Kui aga tegemist on juba kasutuses oleva hoonega, ei ole olukord siiski lootusetu. Lahendus ja töö detailid selguvad peale objekti eripärade ülevaatamist.

  Me pakume lahendusi, mis sobivad Teie eramaja interjööriga.

  Värske ja kvaliteetne õhk on äärmiselt oluline nii tervise kui ka üldise enesetunde seisukohast. Me veedame väga suure osa ajast kodus ning kahjuks on paljudel inimestel halvast õhuvahetusest tulenevad tervisemured- näiteks peavalud ja allergiad. Kvaliteetne ventilatsioonisüsteem aitab aga neid probleeme vältida.

  Eramu puhul on väga oluline rääkida ka süsteemi disainist ja kokkusobivusest ruumi välimusega. Me pakume lahendusi, mis sobivad Teie eramaja interjööriga. Samuti on võimalik luua ventilatsioonisüsteem, kus selle osad jäävad peitu ja ei ole üldse “ silma all”. Näiteks saab  soojustagastiga seadme panna eramu pööningule, ning kasutada laesiseseid plafoone.

  Halb õhu vahetus toob kaasa töötajate töövõime olulise vähenemise. Lisaks unisusele, stressile ja peavaludele võivad kaasneda ka keskendumisraskused.

  Halb õhu vahetus toob kaasa töötajate töövõime olulise vähenemise. Lisaks unisusele, stressile ja peavaludele võivad kaasneda ka keskendumisraskused. Äripindade puhul arvestame hoone ja ruumide erinevate iseärastustega. Arvestame erinevate nõuete ning Teie eesmärkidega.

  Hea ventilatsioonisüsteem loob keskkonna, kus töötajatel on hea olla ning enamus terviseprobleeme ennetatavad. Soojustagastusega ventilatsioon on äripindade jaoks kõige mõistlikum valik selleks, et säästa keskkonda ja hoida kokku küttekuludelt.

  Samuti saab määrata seadistusi, mis on seotud kindlate nädalapäevade või kellaaegadega.

  Soojustagastusega ventilatsiooni puhul on kasutajal võimalik valida erinevate seadistuste vahel, mis sobivad just tema päevakava ja eelistustega. Samuti saab määrata seadistusi, mis on seotud kindlate nädalapäevade või kellaaegadega. Nii on ruumi õhk ja temperatuur alati just see, mida soovite ja just sel ajal kui seda vajate.

  Ventilatsiooni puhul tuleks aga kindlasti mõelda pikemas perspektiivis ning mitte lähtuda ainult hinnast.

  Enamasti kasutatakse soojustagastuse puhul rootorsoojustagastit või plaatsoojusvahetit. See, millist varianti tuleks kasutada, oleneb ruumi suurusest, hoone eripäradest ja muudest teguritest, mis võivad paigaldust mõjutada. Ventilatsiooni puhul tuleks aga kindlasti mõelda pikemas perspektiivis ning mitte lähtuda ainult hinnast.

  Meie eesmärk on pakkuda Teile lahendus, mis kestab aastaid ning ühtlasi tasub end võimalikult kiiresti ära.

  Meie spetsialistid teevad teile personaalse pakkumise maksimaalselt 3 tööpäeva jooksul.

   


  Küsi pakkumist

  Vastame Teie päringule 3 tööpäeva jooksul!